Podsumowanie Antywirusowych Igrzysk warcabowych

W zakończonych w niedzielę 31.05.2020 r. Antywirusowych Igrzyskach Warcabowych wzięło udział 362 uczestników z 4 kontynentów reprezentujących 14 krajów. Jak widać po liczbach, z naszym głównym przesłaniem #zostańwdomu dotarliśmy prawie do każdego zakątka na całym świecie rozpalając przy okazji prawdziwy ogień zapału do rywalizacji przy warcabowej desce 😉 . Dodam, że krajów było z pewnością więcej! Weryfikację krajów przeprowadziłem na podstawie opisu nicka z portalu kurnik.pl i niestety nie wszystkich udało mi się zweryfikować .


Drugą narodowością z największą ilością zawodników w naszych Igrzyskach była Brazylia! To właśnie kraj słynący m.in. z kawy i gorącego karnawału, gościł u nas najliczniej. Podczas gdy u nas była 18:30 u nich była mniej więcej 13:30. Pora obiadowa nie przeszkadzała im w rywalizacji – zwłaszcza na małej warcabnicy. Trzeba przyznać, że dość egzotycznymi gośćmi byli zawodnicy z Kuby i Kamerunu 😀 Dziękujemy naszym kolegom z Brazylii za świetną walkę i życzymy dużo zdrowia!


Średnia frekwencja całego turnieju wyniosła: 97,64 uczestników. Tak niewiele zabrakło nam do magicznej stówki …

Dwukrotny tryumf nad popularną „setką” odniosły warcaby „brazylijskie”. Średnia uczestników 99,71 do 95,57 na korzyść warcabów „brazylijskich”.

Jeśli chodzi o łączną liczbę uczestników : 270 do 228 dla sympatyków małej deski, także możemy tu mówić o takim małym nokaucie!!!! Co ciekawe, to właśnie dzięki przewadze w warcabach „brazylijskich” ze zwycięstwa w naszych zmaganiach może się cieszyć MF Karol Cichocki p135, ponieważ rywalizację w „stupolówce” minimalnie wygrał Danil Ilin pashadiezel.


Końcówka naszych zmagań przyniosła wyraźny spadek frekwencji☹️. Jest to oczywiście powiązane ze stopniowym znoszeniem obostrzeń. Słoneczna pogoda, zbliżający się sezon urlopowy i wakacje z pewnością nie będą sprzyjać kreowaniu tego typy turniejów, przynajmniej nie z taką intensywnością jak nasze Igrzyska . Mam nadzieję, że będziemy mogli się spotkać na żywo jeszcze w tym roku, a frekwencja na zawodach będzie co najmniej taka jak u nas na Turnieju!!!!!


Razem z Marcinem, chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w tych wyczerpujących zmaganiach. Mamy nadzieję, że dzięki naszej rywalizacji wasz zapał do warcabów tylko się zwiększył😉. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia!!!, oraz dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności.


Podziękowanie dla zespołu Kurnik.pl za bezpłatne udostępnianie informacji o naszym turnieju!


Osobne podziękowania dla Polskiego Związku Warcabowego oraz Bartosz Socha. Dziękujemy, za pomoc w propagowaniu turnieju, utworzenie stronki, która mam nadzieję przetrwa i będzie nam wspólnie służyć dalej. Wiele czasu poświęconego na wspólnych rozmowach i działaniach, wsparcie i kontrola nad zliczaniem punktacji, umieszczanie informacji. WIELKIE DZIĘKI!!!!

Podziękowania również dla naszych sponsorów Stowarzyszenia Kuźnia Pomysłów oraz Księgarni Nadmorskiej „Animus” Dorota Dęga. Dziękujemy za dorzucenie kilku nagród i wspieranie warcabów, w tych ciężkich czasach.

Nasze nagrody kubki oraz koszulki wędrują do zwycięzców :

1. MF Karol Cichocki p135

2. Danil Ilin pashadiezel

3. MF Michał Janicki dtmylens


Najlepsza kobieta: CMF Arleta Flisikowska arletkaxd


Serdecznie Gratulujemy!!!!!